Jdi na obsah Jdi na menu
 


KONÍCI

8. 2. 2008

V roce 2009 se koně zůčastnili:

1) 11.04. Velikonoce Ostřetín
2) 25.07. SDH Turov 85 let
3) 01.08. Rozloučení s polovinou prázdnin
4) 19.09. 130 let SDH Moravany
5) 25.09. ME v orbě Zábřeh
6) 02.10. Svatba Horní Jelení
7) 17.10. Hubert Komárov
8) 24.10. Hubert Ostřetín
9) 07.11. Hubert Vysoká


1) 11.04. Velikonoce Ostřetín

ObrazekV obci Ostřetín se pořádal Velikonoční den, kde se malovala vajíčka, děti cvrnkaly kuličky, pletli se pomlázky, malovalo se.... Bylo k vidění spousta krásně malovaných perníčků, obrázky dětí ze školy a školky, pan řezbář měl ukázku svých soch ze dřeva, které vyřezával motorovou pilou. Naše koně vozili všechny velikonoční návštěvníky této akce po okolí Ostřetína. Zájem o jízdu na voze byl ohromný. Koně chodili a vozili všechny celé odpoledne.
2) 25.07. SDH Turov 85 let
ObrazekS SDH Litětiny, s Johankou, s Valdou a hasičskou stříkačkou jsme se zůčastnili oslavy 85 let založení SDH Turov. I přes nepřízeň počasí jsme předvedli ukázku hašení ohně historickou stříkačkou. Fotky od pana Ročka ZDE.

3) 01.08. Rozloučení s polovinou prázdnin

ObrazekV tento den jsme uspořádali pro kamarády a jejich děti rozloučení s polovinou prázdnin. Bylo to příjmné odpoledne. Jezdilo se s koníky ve voze v lese, potom se každý kdo chtěl svezl na koni, opékalo se, grilovalo, povídalo, děti se společně vyřádily...prostě super odpoledne. Fotky od nás ZDE a fotky od Verči ZDE.

4) 19.09. 130 let SDH Moravany
ObrazekSDH Litětiny se starou koňskou stříkačkou taženou naším Valdou a Bárou  předvedlo jak se dříve hasilo v ukázce při oslavách 130 let SDH Moravany. Pár fotek, které máme od pana Ročka a moc za ně děkujeme jsou ZDE.


5) ME v orbě Zábřeh

ObrazekZůčastnili jsme se orby na Mistrovství Evropy v Zábřehu s Valdou a Bárou. Zem byla hodně tvrdá a suchá. Sešlo se jen 5 oráčů a oralo se ve dvou kategoriích. Náš tým získal 2 místo a domů jsme dovezli pohár. Fotky z orby jsou ZDE.


6) 02.10. svatba na Horním Jelení

Novomanželům Andrlíkovým přejeme do společného života všechno nejlepší. Více fotek ZDE

Obrazek

7) 17.10. Hubert Komárov
ObrazekV sobotu jsme s Valdou a Bárou a Betynkou jeli na Huberta do Komárova. Byl to krásně strávený den se spoustou fajn lidiček a krásných koní. Počasí vyšlo báječně. Den před tím sice byl chvíli sníh a hodně pršelo, ale na sobotu se ukázalo i sluníčko. Hubert se báječně vydařil. Děkujeme manželům Vaculíkovým za krásný den. Bylo to fajn. Fotky k nahlédnutí ZDE.

8) 24.10. Hubert Ostřetín
Obrazek
S Betynkou, Bárou a Valdou jsme vyjeli na Huberta do Ostřetína do stáje ADLAS ke Schejbalom. Počasí nám přálo a sešlo se na 20 koní jezdeckých a 3 páry vozatajů. Byl to krásný den strávený s kamarády. Za krásný den a za vše děkujeme manželům Schejbalovým. Fotky k nahlédnutí ZDE.

9) 07.11. Hubert Vysoká u Holic
ObrazekTuto sobotu jsme pozvali naše kamarády z okolí na první Hubertovu jízdu. Sešlo se 13 sedlových koní a 5 vozů. Z toho v jednom spřežení jel náš Valda s Bárou a Bety a ve druhém Johanka s Jasavou. Ten kdo nepřijel na koni se svezl na vozech. Vyjížďka se konala v krásném barevném podzimním lese. Byl to skvěle strávený den se spoustou kamarádů a nádherných koní. Všem moc děkujeme za účast.
Fotky 1. část a 2. část

================================

V roce 2008 se koně zůčastnili:

1) Dětský den ve Vysoké u Holic - Královský dvůr
2) Rozloučení s prázdninami
3)  06.09.2008 - Orba v Pardubicích - Koně v akci
4)
Svatba na Uhersku
5)
Svatba v Litětinách
6) 21.09.2008 - Orba v Borové u Poličky - X. Formanský den

21.09.2008 orba v Borové u PoličkyObrazekX.Formanský den
Pavlík,Valda a Bára soutěžili v orbě s jednostranným pluhem.Za nevlídného deštivého dne získali 5 místo ze 7 soutěžících.I přes nepřízeň počasí se sešlo velké množství chovatelů a příznivců koní.Součástí byla přehlídka ČMBK,soutěž v orbě o pohár Českomoravské Vysočiny.Konalo se 9 soutěží,vozatajský parkur,soutěž v kládě,v orbě,v těžkém tahu,westernová soutěž,soutěž mini-maxi,3 dostihy chladnokrevníku,teplokrevníků a pony.Celkem 73 koní ze 37 stájí.Byla vidět ukázka různých druhů spřežení,koně Fríské,western...Až na to počasí to byl pěkný den.Fotky z orby

06.09.2008 Orba Pardubice
ObrazekDnes jsme se vypravili na soutěž v orbě na Dostihovém závodišti v Pardubicích.Od 05. - 07.09. se tam konala 10. mezinárodní výstava o koních a lidech KONĚ V AKCI.A v sobotu se pořádala soutěž v orbě o ruchadlo Bratranců Veverkových.
Valda a naše nová kobylka jménem Brambora - u nás to je "Bára - nebo Brambůrka" měli svoji premiéru.
Šlo jim to spolu moc pěkně a dařilo se jim. Chovali se velmi vzorně a nenechali se rozhodit ani spoustou lidí,koní a šíleným hlukem. Jen jedno ruchadlo se nám porouchalo a muselo se doorat  jednoradličným a stálo je to asi pár bodů. Ale i tak to byl velký úspěch. Ostudu si neudělali.Ba naopak.
Byla tam hodně tvrdá hlína a tak určili první 3 místa a na 4.místo dali všechny ostatní. Ale počtem bodů byli na 6. místě z 8.
Fotky z Orby


21.06.2008 Dětský den

ObrazekVe Vysoké u Holic se konal dětský den ve znamení Královského dvora.Organizovali ho hasiči ve Vysoké a dobrovolníci z celé vesnice.Na této akci jsme se vyřádili všichni dokonale.Král přijel kočárem taženým našimi koníky,na ně tam čekaly princezny,princ,šašek,pradlenky,šenkýřka,kuchařka,kat....atd.
Dětem se dětský den moc líbil.Děti si mohly připadat alespoň nachvilku jako princezny a princové a povozily se v kočáře.Děti si vysoutěžily spoustu penízků za které si potom v jarmarku nakoupily hračky a různé předměty co chtěly.Sešla se velká spousta dětí a rodičů.Byl to velice vydařený den a všichni se těší na příští rok.
Fotky

====================================

V roce 2007 se koně zůčastnili:

1) 23.06.2007 Oslava založení 130 LET SDH Komárov

2) 07.07.2007  Svatba Františka Markla

3) 11.08.2007 Jezdecký den na Dolním Jelení (Johanka a Sára pod sedlem-   závodili Radeček a Ája)

4) 27.08.2007 Oslava  založení 130 LET SDH Horní Roveň

5) Dětský den  Litětiny

6) Září- Slavnostní otevření silnice v Litětinách

7) 08.09.2007 Soutěž v Orbě v Pardubicích

8) 22.09.2007 Oslava založení 130 LET SDH Dašice

9) 23.09.2007 Soutěž v Orbě Borová u Poličky

10) 27.09.2007 34. mistrovství republiky v Orbě-Stařeč u Třebíče

11) 29.09.2007 S kočárem na srazu rodáků na Dolním Jelení

12) konec Října Hubert Litomyšl

13)10.11.2007 Hubert Dolní Jelení

 Oslava založení SDH Komárov

Obrazek

Obrazek

Dne 23.06.2007 se Valda a Johanka spolu s Pavlem a sborem dobrovolných hasičů Litětiny vypravili na oslavu 130 let založení hasičského sboru v Komárově. SDH Litětiny mají krásnou starou funkční hasičskou stříkačku a dobové bílé hasičské obleky. A se vší parádou se vypravili na oslavy. Předvedli pravý hasičský útok s ještě jedním párem koní ve stříkačce. Byl to pěkný den. Kromě staré techniky si lidé mohli prohlédnout novou hasičskou techniku, zhlédli různé soutěže mladých hasičů a ostaních dobrovolných hasičů.

Obrazek

Obrazek

(koně nafotila Radka Bolehovská)

 Oslava 130 let založení SDH Horní Roveň 

Obrazek

27.08.2007 se zůčastnil sbor dobrovolných hasičů Litětiny oslavy založení SDH Horní Roveň. Byla to velká oslava, kde soutěžili dobrovolní hasiči, naše koně předvedli starou hasičskou stříkačku a spolu s hasiči v dobových uniformách ukázali útok jak se hasilo dřív. Také byla vidět nová technika,velký žebřík a profesionální hasiči ukázali vyproštění lidí z auta při nehodě.Byla tam i výstava květin a mnoho dalších atrakcí.

Obrazek

Obrazek

Závod v orbě v Pardubicích

Obrazek

Na Pardubickém závodišti při výstavě Koně v akci 7. až 9. září 2007 se pořádal již 5. ročník klání v mistrovské orbě koňmi v sobotu 8. září. Zúčastnili jsme se našeho prvního závodu v orbě o Ruchadlo Bratranců Veverkových. Po vylosování čísla parcely na oranici si všichni zkusili cvičně kousek zorat. Valda i Johanka dělali přesně to co po nich Pavel chtěl. Jen Valdík občas pokukoval jak to oře sousedům a nekoukal kam šlape. Valda, Johanka i Pavel byli na této soutěži nováčci. Ostaní byli zkušení oráči a této soutěže se již několikrát zúčastnili. Pavlovi se dostalo velké chváli jak vše zvládl. Přijelo nám fandit spousta známých a kamarádů. Bylo to milé povzbuzení.S jednostranným klasickým pluhem byl na 3. místě a v celkovém počtu se dělil o 5. místo. Touto soutěží si splnil svůj sen být na dostihovém závodišti se svými koňmi. Byl to moc pěkný zážitek vidět Pavla a naše koně při dekorování před tribunou na závodišti. Moc gratulujeme.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soutěž v orbě - Borová u Poličky

Po prvním úspěchu v Pardubicích jsme se vypravili 23.09.2007 do Borové u Poličky. Konal se tam již 9. ročník přehlídky chladnokrevníků - Formanský den spojený se soutěží v orbě, v kládě, v zápřeži, dostih chladnokrevníků,ukázky westernového ježdění a parkury. Počasí nám přálo. Byl to moc pěkný den s bohatým programem. Soutěže v orbě se zůčastnili 4 oráči.2 s jednostranným klasickým pluhem a 2 s otočným pluhem. Náš tým Pavel, Valda a Johanka se umístili na 2 místě s jednostranným klasickým pluhem. Pěkný den si užili soutěžící i diváci. Je na co vzpomínat.

Obrazek

(Fotku nám poslala Helenka Kupczaková)

34.mistrovství republiky v orbě

Obrazek

27.září nastal den "D" 34. mistrovství republiky v orbě. Ráno jsme měli v plánu vyjet už v 5h ráno. Od nás to je kousek cesty. Navíc celou noc pršelo a ráno nebylo počasí o nic lepší. Obloha byla zatažená ze všech stran. Nikde ani malá naděje na zlepšení počasí. Naskládali jsme do Avie Johanku, Valdu, seno, postroje, pluh a spoustu dalších potřebných věcí. Počasí opravdu nezklamalo. Celou cestu lilo jako z konve. V 9 hodin jsme dorazili na pole u Starče u Třebíče. Kde se již sjížděli oráči. A že jich nebylo málo. S traktory oralo 10 traktoristů s jednostrnným pluhem, 7 traktoristů s oboustranným pluhem, 6 oráčů s koňmi s jednostranným pluhem a 3 s otočným pluhem. Zamračená obloha a ani předpověď počasí slibující déšť nás neodradila od soutěžení a kupodivu neodradila ani hromadu diváků. Ale kdo neměl holinky byl out. Soutěžní orba je něco jiného než normální orba. Oráči musí z traktoru hodně často vystupovat a pluh seřizovat. A tak mokli a bořili se do bláta. Ještě hůř jsme na tom byli my oráči s koňmi. My se nemohli schovat ani na chvilku do kabiny. Ale co se dalo dělat. Prostě jsme se snažili co nejlépe bláto z orat. A dařilo se. Ze 6 byl Pavel s Johankou a Valdou na 4.místě. Promoklí,zmrzlí a obalení blátem jsme se zase vrátili domů. Byl to až na to počasí moc pěkný zážitek dostat se s koňmi až na mistrovství republiky v orbě.

Obrazek

Hubert Litomyšl

Na konci října jsme se vypravili na Huberta do Litomyšle. Počasí nebylo zrovna ideální. Byla pěkná zima a chvílemi i dost pršelo. Ještě, že jsme se hodně oblékli. Sešlo se hodně koní sedlových i s kočáry. Slavnostní průvod se vypravil na náměstí v Litomyšli. Sešlo se podívat na slavnost hodně lidí. Byl to pěkný zážitek projíždět tak krásným náměstím jako je v Litomyšli. Samé podloubí, zdobené domy, staré hodiny, sedět v kočáře a poslouchat klapot podkov ....... Ikdyž byla zima a trochu pršelo. Po projetí náměstím se vydal průvod zpátky na okraj Litomyšle, kde již byli připraveny překážky pro vozataje. Až na to chladné podzimní počasí to byl moc pěkný hubert.

Obrazek

Hubert - Dolní Jelení

Hubert pořádaný stájí Silver Horse Dolní Jelení se konal 10. listopadu 2007. Tomuto pozdnímu datumu odpovídalo i počasí. Vyjížděli jsme s kočárem z Vysoké důkladně oblečeni a připraveni na rozmary přírody. Po cestě nás zastihla pořádná chumelenice která přešla v déšť. Nejdříve to vypadalo,že jsme snad jediní blázni, kteří vyjeli s koňmi na Huberta v takovémto počasí. Ale postupně se sešlo dost koní. Nejvíce sedlových a 3 kočáry. Z toho jeden táhl poník. Byla vybrána pěkná trasa na projížďku lesem po okolí Jelení. Hubert se nakonec moc pěkně vydařil, ale mokří a zmrzlí jsme se všichni těšili domů. Těšíme se na příštího Huberta nebo nějakou akci pořádanou stájí Silver Horse. Jsou to vždycky moc pěkné akce. Můžeme vřele doporučit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek